Park Naukowo – Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" rusza
z rekrutacją do ostatniej edycji darmowych szkoleńz zakresu obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC).
Kurs zakończony egzaminem zewnętrznym, uprawniającym do otrzymania certyfikatu.
W projekcie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego powyżej 18 roku życia, posiadający bazowy poziom kompetencji komputerowych i technicznych.
Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn.
Kurs obejmuje 90 godzin (część teoretyczna 40h, część praktyczna 50h)
Program szkoleniowy:
1. Teoria (40h) - nauka podstaw obróbki skrawaniem i programowania (na przykładach i z wykorzystaniem symulatorów) 1.1Rysunek techniczny, dokumentacja techniczna, kartezjański układ współrzędnych, wstęp do technologii obróbki skrawaniem, Sinumerik, pisanie programów na toczenie w oparciu o rysunki techniczne - 10 godz.
1.2Tokarstwo- technologia obróbki, narzędzia tokarskie, materiały do produkcji narzędzi skrawających, geometria tokarki-MKS, WKS, wymiarowanie absolutne, inkrementalne i we współrzędnych biegunowych, G-kod, adresy T DS. M F, pulpit systemu sterującego Sinumerik – 10 godz.
1.3Frezerstwo – technika obróbki, MKS, WKS, Heidenhain iTNC 530- ćwiczenia na symulatorze, Klartext - 10 godz.
1.4 Określenie miejsca zerowego, interpolacje, płaszczyzny robocze, sposoby pomiaru narzędzi skrawających, korektory narzędziowe, zasady deklarowania jednostek dla parametrów obróbki i dobór paramentów technologicznych, obróbki -10 godz.
2. Praktyka (50h)2.1 Frezarskie centrum przemysłowe DMG DMU 60 ze sterowaniem Heidenhain iTNC 530: panel systemu sterowania, tryby pracy obrabiarki (JOG, MDI, AUTO), WKS, pomiar narzędzia, kompensacja promienia narzędzia i modyfikacja korektorów narzędziowych, pomiar bazy detalu, cykle obróbkowe, zaplanowanie i programowanie procesów obróbki na podstawie rysunku, kalkulator konturów, pomiar detali korekcja programów w oparciu o ich wyniki- 25 godz.
2.2 Tokarskie centrum obróbcze Okuma Multus B200 ze sterowaniem OSP-P300 (Manual Guide- zakres j.w.) 25 godz.
Szkolenia odbędą się w trybie popołudniowym w "Technoparku" (ul. Konarskiego 18C) oraz na Politechnice Śląskiej (ul. Wrocławska 2).
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs prosimy o kontakt.HARMONOGRAM-SZKOLENIA-11HARMONOGRAM-SZKOLENIA-12
telefon: 607 363 258
email: joanna.frydryk@technopark.gliwice.pl
Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych 29/03/2019
Park Naukowo - Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatny SMART LAB poświęcony tematyce "Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych - mobilne roboty automatyczne", które odbędzie się w ramach cyklicznego wydarzenia EMT TOUR.
SMART LAB jest organizowany w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego.
EMT TOUR to całodniowe wydarzenie, podczas którego poruszane są następujące tematyki
Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości.
Rola lidera w aspekcie zmian i transformacji przemysłowej.
Ewolucja komponentów pneumatyki przemysłowej w odniesieniu do Przemysłu 4.0 oraz robotyzacji.
Monitorowanie stanu maszyn i przewidywanie awarii – predykcja w działach UR.
Napędy i sterowania hydrauliczne w koncepcji Przemysłu 4.0
Roboty współpracujące - automatyzacja dostępna dla każdego
Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych – mobilne roboty autonomiczne
Prosta i szybka modernizacja z elementami komunikacji radiowej
Innowacyjne rozwiązania wspierające ideę Przemysłu 4.0
Utrzymanie ruchu w oparciu o aktualny stan maszyn i ich integracja z systemami informatycznymi firmy
ZAPRASZAMY !!! LICZBA MIEJSC OGRANIOCZONA !!! UCZESTNICTWO W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNE !!!
Już w najbliższy czwartek odbędzie się VII edycja Start-It-Up! Serdecznie zapraszamy do udziału. Spotkanie skierowane jest do startup’ów, przedsiębiorców oraz wszystkich tych, którzy chcą skutecznie rozwijać swój biznes nawiązując wartościowe relacje biznesowe.Ideą wydarzenia jest przede wszystkim wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskiem startupowym i doświadczonymi ekspertami biznesowymi. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gliwice - Zygmunt Frankiewicz, JM Rektor Politechniki Śląskiej - prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach - Tomasz Zjawiony.W programie wydarzenia ciekawe prelekcje oraz indywidualne sesje mentorskie. Do dyspozycji uczestników będą mentorzy - praktycy biznesu oraz osoby ze specjalistyczną wiedzą, w tym przedstawiciele funduszu zalążkowego Akcelerator Technologiczny Gliwice, co stanowić będzie dodatkową możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji biznesowych.Udział w wydarzeniu bezpłatny-rejestracja obowiązkowa.Szczegóły program oraz więcej informacji na stronie: www.start-it-up.pl/
Wdrożenie nowych produktów i usług – bariery/ dobre praktyki/ skąd wziąć środki 25/03/2019
Park Naukowo - Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Świętochłowicach zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce "Wdrożenie nowych produktów i usług - bariery/ dobre praktyki/ skąd wziąć środki", które odbędzie się 25 marca 2019 r. (poniedziałek) w Wieżach KWK Polska, ul. Wojska Polskiego 16D, Świętochłowice.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego.
Tematyka wydarzenia będzie poświęcona Wdrożeniu nowych produktów i usług w przedsiębiorstwach. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami w tym zakresie jak również poznać możliwości finansowania działań związanych z wdrożeniem nowych produktów i usług..
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 22.03.2019 r. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.
Park Naukowo - Technologiczny "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce Przemysłu 4., które odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek) w Technoparku Gliwice.
Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego. Znakiem rozpoznawczym wydarzenia jest jej podział na dwie części, spotkanie informacyjne, prelekcje oraz dwa panele dyskusyjne. Spotkanie informacyjne poprzedzone zostanie prezentacją pracownika Urzędu Marszałkowskiego dot. Aktualizacji Programu Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego oraz prelekcjami EMT-Systems Sp. z o.o. oraz Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 poświęconymi zagadnieniom Przemysłu 4.0. Pierwsza część wydarzenia zakończona zostanie wizytą w Laboratorium firmy EMT-Systems Sp.z o.o. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawiciel przemysłu, świata nauki i biznesu.
Serdecznie zapraszamy do udziału osoby interesujące się tematyką Przemyslu 4.0 Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 13.03.2019 r. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. AGENDA - PRZEMYSŁ 4.0 Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na e-mail: katarzyna.kowol@technopark.gliwice.pl formularz_zgloszeniowy_Przemysl_4.0-14.03.2019