Park Naukowo – Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. jest nowoczesnym centrum wsparcia biznesu akademickiego, utworzonym w kwietniu 2004 roku przez trzech założycieli: miasto Gliwice, Politechnikę Śląską oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Główną działalnością Parku jest tworzenie i promocja innowacyjnych oraz nowoczesnych firm technologicznych, a także transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej i jednostek badawczo-rozwojowych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

„Technopark Gliwice” to nowoczesny budynek o powierzchni ponad 2000m2, która w większości przeznaczona  jest pod wynajem dla nowoczesnych przedsiębiorstw. Obecnie w siedzibie Parku znajdują się 24 firmy. Kilka z nich to przedsiębiorstwa reprezentujące wysoki poziom technologiczny, ale zdecydowana większość to nowe inicjatywy – firmy, których właścicielami lub osobami zatrudnionymi są w większości absolwenci uczelni wyższych, głównie Politechniki Śląskiej.

„Technopark Gliwice” posiada szeroko rozwiniętą ofertę dla przedsiębiorców, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Bliskość Politechniki Śląskiej, dostęp do nowoczesnych, w pełni wyposażonych pomieszczeń i innowacyjnych urządzeń, a także liczne szkolenia i specjalistyczne doradztwo prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów to tylko nieliczne atrybuty naszej instytucji.

Wśród oferty skierowanej do przedsiębiorstw znajdują się audyty innowacyjności, pakiety mentoringu i doradztwa oraz możliwość dołączenia do firm Wirtualnego Inkubatora, co pozwala na zarejestrowanie firmy pod prestiżowym adresem bez konieczności najmu lokalu.