Wielki sukces jednego z naszych lokatorów – FIRMY EVERTOP!

Z radością informujemy, że na początku sierpnia po raz pierwszy została przeprowadzona eksperymentalna operacja z użyciem nowej technologii, stworzonej przez jednego z naszych lokatorów – firmę Evertop.

Jak możemy przeczytać w wydaniu sierpniowym „Pulsu Biznesu” „ Na początku sierpnia w II Zakładzie Radiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zlokalizowanym w jednym ze stołecznych szpitali klinicznych, przeprowadzony został testowy zabieg na pacjencie cierpiącym na nowotwór wątroby. Na Sali operacyjnej po raz pierwszy zastosowano system nawigacji obrazowej stworzony przez firmę Evertop. Narzędzie dopracowywane ze wsparciem dotacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) z programu sektorowego InnoMed pozwala na tworzenie modelu przestrzennego jamy brzusznej i wspomaga pracę chirurga.

Spersonalizowany model pacjenta umożliwia precyzyjną, trójwymiarową lokalizację zmiany w otoczeniu jej struktur. W polu widzenia chirurga znajduje się także ruch narzędzi w trakcie zabiegu. Pozwala to na dobór właściwej trajektorii, która doprowadzi do zmiany nowotworowej, zwizualizowanej w modelu – wyjaśnia prof. Ewa Piętka, kierownik Zespołu Badawczego Projektu Katedry Informatyki i Aparatury Medycznej Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej będącej podwykonawcą firmy Evertop w tym projekcie”.

Evertop to młoda dynamicznie rozwijająca się firma bazująca na zespole doświadczonych specjalistów. Od samego początku swojej działalności jest ukierunkowana na usługi związane z nowymi technologiami. Specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych systemów informatycznych dla klientów związanych z ochroną środowiska, medycyną, sprawiedliwością oraz energetyką.

 

Realizacja projektu odbywa się dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, przyznanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Sektorowego Innomed.