Smart Technology Group to kolejna spółka, w którą zainwestował Akcelerator Technologiczny Gliwice

Smart Technology Group to kolejna spółka, w którą zainwestował działający w ramach programu Bridge Alfa fundusz inwestycyjny Akcelerator Technologiczny Gliwice. Tym razem inwestycja dotyczy wdrożenie do produkcji innowacyjnych produktów działających w technologii RFID UHF.

RFID jest obecnie najszybciej rozwijającą się technologią automatycznej identyfikacji na świecie. Systemy RFID opierają się na półautomatycznym odczycie drogą radiową danych zawartych na miniaturowych układach elektronicznych tzw. tagach RFID. Dzięki ogromnej różnorodności dostępnych na rynku tagów, technologia ta praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o zastosowanie. RFID może być wykorzystywane jednocześnie na wielu płaszczyznach takich jak kontrola dostępu i czasu pracy, systemy parkingowe, lotniska  czy też zarządzanie liniami produkcyjnymi. Zastosowanie technologii pozwala m.in. zoptymalizować proces, zlikwidować straty, zaoszczędzić czas, zasoby i zwiększyć sprzedaż. Mówi się, że RFID to technologia bezkonkurencyjna w swojej dziedzinie.
Dzięki wykonanym w ramach współpracy z Funduszem pracom B+R oferta spółki Smart Technology Group rozszerzy się o nowe, konkurencyjne urządzenia.

Smart Technology Group to szwajcarsko – polska firma technologiczna, która powstała z myślą o projektowaniu i produkcji rozwiązań z dziedziny inteligentnych technologii. Smart Technology Group opracowuje czytniki RFID UHF, które łączą technologię RFID, Beacon, WiFi, ZigBee i GPRS.

Więcej informacji na temat tej technologii znajdziecie Państwo na stronie: https://www.smart-tg.pl/zastosowania

Zapraszamy również na stronę Funduszu👇👇👇www.akceleratorgliwice.pl

 

Program Bridge Alfa realizowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.