GlucoActive spółka technologiczna założona w ramach Funduszu Akcelerator Technologiczny Gliwice pozyskała kolejną rundę inwestycyjną!

Cukrzyca to poważny problem współczesnej cywilizacji, który każdego dnia wpływa na życie setek milionów ludzi na całym świecie. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uświadomiła nam zwiększone ryzyko śmierci dla pacjentów z cukrzycą, a zapotrzebowanie na skuteczne narzędzia do kontrolowania symptomów tej choroby jeszcze nigdy nie było takie silne jak teraz.

Pomimo tego, że wiele renomowanych firm i wschodzących gwiazd rynku medycznego pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, to aktualnie dostępne nieinwazyjne rozwiązania mają wiele niedociągnięć i nadal nie współgrają ze standardami współczesnej medycyny.

Dlatego też z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że GlucoActive będzie kontynuował dynamiczny rozwój dzięki pozyskaniu kolejnej rundy inwestycyjnej. GlucoActive to ambitny startup rozwijający technologie nieinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy. Rozwiązania proponowane przez firmę są skutecznym sposobem na szereg wyzwań, pojawiających się w wielu zastosowaniach medycznych, pomagając pacjentom uniknąć zagrożeń dla zdrowia i poprawić jakość życia.

Nowym inwestorem w spółce jest fundusz inwestycyjny FundingBox Deep. Tech Fund.

Życzymy owocnej współpracy z zespołem GlucoActive, kierowanym przez Roberta Stachurskiego, Jakuba Niemczuka i Macieja Wysockiego. Cieszymy się ze współpracy z zespołem FundingBox Deep Tech Fund.

założyciele firmy glucoactive