Za nami 8 edycja Start It Up!

Rekordowa frekwencja, 3 prelekcje, 4 innowacyjne Startupy, 90 min networkingu oraz niezliczona ilość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. 21 listopada odbyła się 8 edycja Start It Up, która zgromadziła ponad 100 przedstawicieli biznesu oraz  środowiska akademickiego.

Pierwsza część spotkania skupiona była na tematyce influencer marketingu, na scenie wystąpił Piotr Hurnik oraz Magdalena Urbaniak.  Rozmawiano o tym, gdzie szukać wpływowych liderów opinii, a jeśli już takich znajdziemy to w jaki sposób możemy mierzyć efekty naszych działań marketingowych, skąd brać dane i jak je czytać, aby ocenić skuteczność kampanii.

Trzecim  z prelegentów był gość z Izraela, czyli miejsca  uznawanego za kolebkę startupów i nowych technologii. Kobi Kalderon podzielił się z uczestnikami  swoją wiedzą na temat pozyskiwania inwestorów, czyli tematu kluczowego dla startupów poszukujących finansowania.

Nowością 8 edycji była scena „Startup stage”, podczas której zaprezentowano 4 innowacyjne startupy, powołane w ramach, działającego przy Technoparku Gliwice Funduszu (Akcelerator Technologiczny Gliwice ): FrostX, GlucoActive, Cypherdog, Telemedical Innovations. Uczestnicy eventu przyjęli tą inicjatywę z dużą aprobatą, wyrażając potrzebę wpisania sceny  „Startup Stage”, jako stałego punktu programu każdej kolejnej konferencji.

Organizatorzy kładą szczególny nacisk na część networkingową, każdorazowo zachęcając uczestników do rozmów i wymiany doświadczeń. 90 minutowy networking był świetną okazją do porozmawiania z prelegentami oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Do dyspozycji uczestników byli również eksperci, którzy służyli swoją wiedzą w obszarze doradztwa prawnego, nowych technologii oraz trendów w grach i aplikacjach mobilnych a także w zakresie finansowania startupów,

Kolejna edycja już w połowie przyszłego roku! Szczegóły na stronie: www.start-it-up.pl

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na Fanpage’u Start It Up.