Eksperci IBM z wizytą w Technoparku

W miniony poniedziałek, 3 pażdziernika 2016 r., w ramach programu wolontariatu pracowniczego IBM Corporate Service Corps, Technopark Gliwice odwiedziła grupa ekspertów IBM.

Istotą programu jest nieodpłatne zaangażowanie wysoko wykwalifikowanych pracowników IBM w działania na rzecz społeczności lokalnych w różnych krajach. Tym razem 15 uczestników projektu spędziło 4 tygodnie w Gliwicach, wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem trzy lokalne podmioty: Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży oraz Polski Klub Ekologiczny.

Przedstawiciele IBM  z róźnych zakątków świata spotkali się równieź z firmami działającymi w Technoparku Gliwice. Podczas wizyty zapoznali się z działalnością Technoparku, Akceleratora Technologicznego (www.akceleratorgliwice.pl) oraz klastra silesia-automotive.pl. Zwiedzili także park maszynowy i hale produkcyjne 3DGence, a co najważniejsze udzielili darmowych konsultacji przedsiębiorcom z różnych dziedzin (m.in. IT, marketing, HR, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż, biznesplan, planowanie strategiczne). Z tej pomocy skorzystały firmy ConAcc Parters Sp. z o. o., Eurostudio Silesia, DelKro Financial Consulting s.c., Tapcon oraz InnoCo Sp. z o. o.

IBM wspiera przedsiębiorców również online, za pośrednictwem platformy http://smetoolkit.org przeznaczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw, która bezpłatnie pomaga w założeniu i prowadzeniu biznesu. Polecamy!

Więcej zdjęć z wizyty na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/gliw.technopark.