• SZKOLENIA CNC 17/06/2019

  Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Kurs kończy się egzaminem zewnętrznym uprawniającym do otrzymania certyfikatu Siemens CNC Training Partner! W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy województwa śląskiego powyżej 18 roku życia, pragnący zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Kurs obejmuje 90 godzin (część teoretyczna 40h, część praktyczna 50h) Do wyboru jedna z trzech 12 osobowych grup: 1.      Grupa dzienna 17 czerwiec – 10 lipiec 2.      Grupa popołudniowa 25 czerwiec – 19 lipiec 3.      Grupa weekendowa 21 czerwiec – 28 lipiec Szkolenia odbędą się w gliwickim Technoparku (ul. Konarskiego 18C) oraz na Politechnice Śląskiej (ul. Wrocławska 2). Liczba miejsc ograniczona!! Decyduje kolejność zgłoszeń !! Rekrutacja trwa! - > osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs prosimy o kontakt i zgłoszenie chęci udziału. Skontaktujemy się w celu uzupełnienia formalności. telefon: 607 363 258 email: joanna.frydryk@technopark.gliwice.pl HARMONOGRAM SZKOLEŃ
 • Technologie Przemysłu 4.0 w integracji i utrzymaniu ruchu procesów produkcyjnych 29/03/2019  Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatny SMART LAB poświęcony tematyce "Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych - mobilne roboty automatyczne", które odbędzie się w ramach cyklicznego wydarzenia EMT TOUR

  SMART LAB jest organizowany w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego.
   

  EMT TOUR to całodniowe wydarzenie, podczas którego poruszane są następujące tematyki
  • Technologie Przemysłu 4.0 w fabrykach przyszłości.
  • Rola lidera w aspekcie zmian i transformacji przemysłowej.
  • Ewolucja komponentów pneumatyki przemysłowej w odniesieniu do Przemysłu 4.0 oraz robotyzacji.
  • Monitorowanie stanu maszyn i przewidywanie awarii – predykcja w działach UR.
  • Napędy i sterowania hydrauliczne w koncepcji Przemysłu 4.0
  • Roboty współpracujące - automatyzacja dostępna dla każdego
  • Industry 4.0 w aplikacjach magazynowych – mobilne roboty autonomiczne
  • Prosta i szybka modernizacja z elementami komunikacji radiowej
  • Innowacyjne rozwiązania wspierające ideę Przemysłu 4.0
  • Utrzymanie ruchu w oparciu o aktualny stan maszyn i ich integracja z systemami informatycznymi firmy


  ZAPRASZAMY !!!
  LICZBA MIEJSC OGRANIOCZONA !!!
  UCZESTNICTWO W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNE !!!

  agenda_PRZEMYSŁ_4.0_29.03.2019
  Zapisy poprzez stronę główną wydarzenia EMT TOUR
 • VII edycja Start It Up już 28 marca! 28/03/2019

  Już w najbliższy czwartek odbędzie się VII edycja Start-It-Up! Serdecznie zapraszamy do udziału.  Spotkanie skierowane jest do startup’ów, przedsiębiorców oraz wszystkich tych, którzy chcą skutecznie rozwijać swój biznes nawiązując wartościowe relacje biznesowe. Ideą wydarzenia jest przede wszystkim wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskiem startupowym i doświadczonymi ekspertami biznesowymi. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gliwice - Zygmunt Frankiewicz, JM Rektor Politechniki Śląskiej - prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach - Tomasz Zjawiony. W programie wydarzenia ciekawe prelekcje oraz indywidualne sesje mentorskie. Do dyspozycji uczestników będą mentorzy - praktycy biznesu oraz osoby ze specjalistyczną wiedzą, w tym przedstawiciele funduszu zalążkowego Akcelerator Technologiczny Gliwice, co stanowić będzie dodatkową możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji biznesowych. Udział w wydarzeniu bezpłatny-rejestracja obowiązkowa. Szczegóły program oraz więcej informacji na stronie: www.start-it-up.pl/
 • Wdrożenie nowych produktów i usług – bariery/ dobre praktyki/ skąd wziąć środki 25/03/2019

   
  Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz Urząd Miejski w Świętochłowicach zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce "Wdrożenie nowych produktów i usług - bariery/ dobre praktyki/ skąd wziąć środki", które odbędzie się 25 marca 2019 r. (poniedziałek) w Wieżach KWK Polska, ul. Wojska Polskiego 16D, Świętochłowice.

  Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego.
  Tematyka wydarzenia będzie poświęcona Wdrożeniu nowych produktów i usług w przedsiębiorstwach. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami w tym zakresie jak również poznać możliwości finansowania działań związanych z wdrożeniem nowych produktów i usług..

  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 22.03.2019 r.
  Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

    AGENDA_SMART_LAB_25-03-2019

  Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na e-mail: katarzyna.kowol@technopark.gliwice.pl
  formularz_zgloszeniowy_SMART_LAB_25-03.2019
 • PRZEMYSŁ 4.0 14/03/2019


  Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce Przemysłu 4., które odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek) w Technoparku Gliwice.

  Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu systemowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania”, którego partnerem jest Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. Głównym celem projektu jest wsparcie i usprawnienie zarządzania rozwojem regionu w zakresie regionalnego potencjału naukowo-technologicznego. 
  Znakiem rozpoznawczym wydarzenia jest jej podział na dwie części, spotkanie informacyjne, prelekcje oraz dwa panele dyskusyjne. Spotkanie informacyjne poprzedzone zostanie prezentacją pracownika Urzędu Marszałkowskiego dot. Aktualizacji Programu Rozwoju Technologii Województwa Śląskiego oraz prelekcjami EMT-Systems Sp. z o.o. oraz Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 poświęconymi zagadnieniom Przemysłu 4.0. Pierwsza część wydarzenia zakończona zostanie wizytą w Laboratorium firmy EMT-Systems Sp.z o.o. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawiciel przemysłu, świata nauki i biznesu.

  Serdecznie zapraszamy do udziału osoby interesujące się tematyką Przemyslu 4.0
  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 13.03.2019 r.
  Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.
  AGENDA - PRZEMYSŁ 4.0
  Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na e-mail: katarzyna.kowol@technopark.gliwice.pl
  formularz_zgloszeniowy_Przemysl_4.0-14.03.2019