• Start It Up - edycja III 01/12/2016

  Start it up

  1 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie Technoparku Gliwice odbędzie się trzecia edycja Start-It-Up – spotkania poświęconego praktycznym stronom funkcjonowania startupów.

  Start-It-Up! to wydarzenie skrojone na potrzeby startupów i osób z pomysłem na własną działalność. To takźe szansa dla młodych i przedsiębiorczych osób ze środowiska akademickiego na znalezienie partnera w biznesie, pracodawcy, pracownika. W programie przewidziano m.in. konsultacje z mentorami, prelekcje doświadczonych biznesmenów, case study rozwoju firm, wykłady, przykłady dobrych praktyk z rozwoju startupów i wymianę doświadczeń w lużnej dyskusji. Profesjonaliści, zaproszeni przez organizatorów, wszystkim zainteresowanym udzielą konkretnych, indywidualnie dopasowanych porad. Spotkanie będzie również okazją do zaprezentowania swojego pomysłu na biznes w konfrontacji z oceną ekspertów funduszu zalążkowego Akcelerator Technologiczny Gliwice Sp. z o.o.

  Podczas Start-It-Up poznamy również Laureatów drugiej edycji projektu "Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades", prowadzonego przez Technopark Gliwice w partnerstwie z Politechniką Śląską. Dodatkowo zostanie zaprezentowana najnowsza inicjatywa Technoparku Gliwice – międzynarodowy projekt „Setup - Startupper, Innovation Manager, Network Manager", realizowany razem z instytucjami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Rumunii. Projekt Setup jest doskonałą alternatywą dla młodych osób, które oprócz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i kreatywności będą miały możliwość odbycia bezpłatnego stażu we Włoszech lub Portugali, a dodatkowo razem z innymi uczestnikami wezmą udział w kursie językowym w Wielkiej Brytanii.

  Po spotkaniu wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na afterparty. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.start-it-up.pl oraz na facebooku. Udział w wydarzeniu jest  bezpłatny, wystarczy pobrać darmową wejściówkę ze strony http://start-it-up3.evenea.pl/.

 • Galeria Atrium - Mirosław Wszołek 01/06/2016

  Juź w najbliźszą środę (1.06) zapraszamy do udziału w kolejnym wernisaźu prac malarskich „Galerii Atrium” organizowanej wspólnie ze Związkiem Plastyków Okręgu Gliwicko-Zabrzańskiego, która rozpocznie się o godz. 18:00 w budynku Technoparku Gliwice. Tym razem prezentowane będą prace Mirosława Wszołek – gliwiczanina, absolwenta ASP w Krakowie, obecnie wiceprezesa Zarządu Gliwicko-Zabrzańskiego Okręgu ZPAP. Ceniony twórca o bogatym dorobku artystycznym. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w Dziedzinie Kultury w roku 2010, na co dzień współpracuje z Muzeum w Gliwicach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Zajmuje się malarstwem, konwersacją i projektowaniem wnętrz. Udział w wernisaźu jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału równieź młodych miłośników sztuki.
 • Dzień Nauki i Przemysłu 20/05/2016

  20 maja (piątek) w Technoparku Gliwice odbyła się VII edycja Dnia Nauki i Przemysłu. W tegorocznym Pikniku Naukowego wzięło udział 1500 odwiedzających, a swoją ofertę zaprezentowało blisko 50 Wystawców, wśród których były  innowacyjne  przedsiębiorstwa, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu, a takźe jednostki Politechniki Śląskiej.
   
  Piknik Naukowy został oficjalne otwarty o godz.9.00 przez  prof. Jana Kosmola - Prezesa Technoparku Gliwice, Pana Adama Neumanna - Zastępcę Prezydenta Miasta Gliwice  oraz Pana Profesora Stanisława Kochowskiego - Prorektora ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej Dzień Nauki i Przemysłu był świetną okazją do zapoznania się z najbardziej innowacyjnymi produktami oraz usługami z regionu. Uczestnicy tegorocznej edycji mogli zobaczyć i przekonać się jak działają najnowsze rozwiązania z dziedziny wysokich technologii, takie jak m.in. robot rehabilitacyjny Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, roboty przemysłowe oraz mobilne (Hexor II). Ponadto uczestnicy mieli niepowtarzalną moźliwość zagrania w grę Alpacalypse na urządzeniu AppleTV.  Dla zwiedzających dostępna była równieź naczepa furgonowa, która została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN. Na kilku stoiskach zademonstrowana została technologia wirtualnej rzeczywistości oraz róźnego rodzaju drony. Podczas wydarzenia dostępna była takźe ciekawa wystawa prac  przygotowana przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.
 • Ogrody Przedsiębiorczości 13/04/2016

  Jako Patron wydarzenia zapraszamy na kolejne ciekawe spotkanie z cyklu "Ogrody przedsiębiorczości". Tematem przewodnim drugiej edycji będzie wszystko to, co mieści się w haśle "Aglomeracja jutra". Ogrody przedsiębiorczości to cykl spotkań, którego celem jest poszerzanie współpracy między biznesem, urzędami, uczelniami i środowiskiem startupowym. Aktywizacja potencjału gospodarczego i innowacyjnego aglomeracji. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: http://www.ogrodyprzedsiebiorczosci.pl/