• Spotkanie przy kawie #15 25/05/2017

  Tematyka przewodnią kolejnego już "Spotkanie przy kawie", będą umowy przenoszące prawa własności intelektualnej. Do praw własności intelektualnej zalicza się regulacje prawa autorskiego (w ramach prawa cywilnego) oraz patentów i znaków towarowych (w ramach prawa własności przemysłowej). Tak rozumiane prawa własności intelektualnej dają uprawnionym osobom możliwość zakazania innym pełnego korzystania z utworów, koncepcji lub znaków będących przedmiotem ochrony.

  Dodatkowo przypomnimy temat Bazy Usług Rozwojowych i możliwości ubiegania się o dofinansowanie do szkoleń dla pracowników MSP.
 • Seminarium dla przedstawicieli Politechniki Śląskiej na temat możliwości komercjalizacji projektów B+R przez Akcelerator Technologiczny Gliwice. 24/05/2017

  24 maja (środa) w gliwickim Technoparku odbędzie się seminarium poświęcone zasadom ubiegania się o wsparcie komercjalizacji projektów B+R przez Akcelerator Technologiczny Gliwice. Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli Politechniki Śląskiej, a jego celem zaprezentowanie możliwości, jakie pomysłodawcy oraz twórcy start-upów  mogą uzyskać dzięki wsparciu projektu w ramach programu Bridge Alfa. Spotkanie jest wynikiem realizacji przez Akcelerator Technologiczny Gliwice programu Bridge Alfa (współfinansowanego ze środków UE  przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). Program BRIdge Alfa wspiera projekty badawczo-rozwojowe, tworząc im pomost ku komercjalizacji oraz tworzy platformę porozumienia pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami. Jest skierowany do pomysłów znajdujących się w fazie seed, gdzie ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest największe, ale można je zweryfikować relatywnie niedużym kosztem. Wszystkie zainteresowane projektem osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego: Tel.: 32 335 85 03 bądź mailowo na adres: info@akceleratorgliwice.pl
 • Start It Up - edycja III 01/12/2016

  Start it up

  1 grudnia o godz. 17.00 w siedzibie Technoparku Gliwice odbędzie się trzecia edycja Start-It-Up – spotkania poświęconego praktycznym stronom funkcjonowania startupów.

  Start-It-Up! to wydarzenie skrojone na potrzeby startupów i osób z pomysłem na własną działalność. To takźe szansa dla młodych i przedsiębiorczych osób ze środowiska akademickiego na znalezienie partnera w biznesie, pracodawcy, pracownika. W programie przewidziano m.in. konsultacje z mentorami, prelekcje doświadczonych biznesmenów, case study rozwoju firm, wykłady, przykłady dobrych praktyk z rozwoju startupów i wymianę doświadczeń w lużnej dyskusji. Profesjonaliści, zaproszeni przez organizatorów, wszystkim zainteresowanym udzielą konkretnych, indywidualnie dopasowanych porad. Spotkanie będzie również okazją do zaprezentowania swojego pomysłu na biznes w konfrontacji z oceną ekspertów funduszu zalążkowego Akcelerator Technologiczny Gliwice Sp. z o.o.

  Podczas Start-It-Up poznamy również Laureatów drugiej edycji projektu "Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades", prowadzonego przez Technopark Gliwice w partnerstwie z Politechniką Śląską. Dodatkowo zostanie zaprezentowana najnowsza inicjatywa Technoparku Gliwice – międzynarodowy projekt „Setup - Startupper, Innovation Manager, Network Manager", realizowany razem z instytucjami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Rumunii. Projekt Setup jest doskonałą alternatywą dla młodych osób, które oprócz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i kreatywności będą miały możliwość odbycia bezpłatnego stażu we Włoszech lub Portugali, a dodatkowo razem z innymi uczestnikami wezmą udział w kursie językowym w Wielkiej Brytanii.

  Po spotkaniu wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na afterparty. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.start-it-up.pl oraz na facebooku. Udział w wydarzeniu jest  bezpłatny, wystarczy pobrać darmową wejściówkę ze strony http://start-it-up3.evenea.pl/.

 • Galeria Atrium - Mirosław Wszołek 01/06/2016

  Juź w najbliźszą środę (1.06) zapraszamy do udziału w kolejnym wernisaźu prac malarskich „Galerii Atrium” organizowanej wspólnie ze Związkiem Plastyków Okręgu Gliwicko-Zabrzańskiego, która rozpocznie się o godz. 18:00 w budynku Technoparku Gliwice. Tym razem prezentowane będą prace Mirosława Wszołek – gliwiczanina, absolwenta ASP w Krakowie, obecnie wiceprezesa Zarządu Gliwicko-Zabrzańskiego Okręgu ZPAP. Ceniony twórca o bogatym dorobku artystycznym. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w Dziedzinie Kultury w roku 2010, na co dzień współpracuje z Muzeum w Gliwicach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu. Zajmuje się malarstwem, konwersacją i projektowaniem wnętrz. Udział w wernisaźu jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału równieź młodych miłośników sztuki.
 • Dzień Nauki i Przemysłu 20/05/2016

  20 maja (piątek) w Technoparku Gliwice odbyła się VII edycja Dnia Nauki i Przemysłu. W tegorocznym Pikniku Naukowego wzięło udział 1500 odwiedzających, a swoją ofertę zaprezentowało blisko 50 Wystawców, wśród których były  innowacyjne  przedsiębiorstwa, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu, a takźe jednostki Politechniki Śląskiej.
   
  Piknik Naukowy został oficjalne otwarty o godz.9.00 przez  prof. Jana Kosmola - Prezesa Technoparku Gliwice, Pana Adama Neumanna - Zastępcę Prezydenta Miasta Gliwice  oraz Pana Profesora Stanisława Kochowskiego - Prorektora ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej Dzień Nauki i Przemysłu był świetną okazją do zapoznania się z najbardziej innowacyjnymi produktami oraz usługami z regionu. Uczestnicy tegorocznej edycji mogli zobaczyć i przekonać się jak działają najnowsze rozwiązania z dziedziny wysokich technologii, takie jak m.in. robot rehabilitacyjny Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, roboty przemysłowe oraz mobilne (Hexor II). Ponadto uczestnicy mieli niepowtarzalną moźliwość zagrania w grę Alpacalypse na urządzeniu AppleTV.  Dla zwiedzających dostępna była równieź naczepa furgonowa, która została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN. Na kilku stoiskach zademonstrowana została technologia wirtualnej rzeczywistości oraz róźnego rodzaju drony. Podczas wydarzenia dostępna była takźe ciekawa wystawa prac  przygotowana przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.