7 edycja EMT Tour w Technoparku Gliwice

W ubiegły piątek, 30 września, Technopark Gliwice gościł prelegentów, wystawców i uczestników spotkania z cyklu EMT Tour, organizowanego przez Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems.

EMT Tour to cykliczne, bezpłatne warsztaty, na których poruszane są problemy przemysłu produkcyjnego i na których poszukuje się praktycznych, innowacyjnych rozwiązań. To również okazja do rozmowy z ekspertami: wdrożeniowcami, projektantami, automatykami, mechanikami oraz przedstawicielami czołowych producentów.

Piątkowe warsztaty były pierwszym z czterech spotkań planowanych w ramach 7 edycji wydarzenia, której tematem przewodnim  są praktyczne aspekty diagnostyki układów przemysłowych. Do Technoparku przyjechało 60 specjalistów z ponad 20 firm. Uczestnicy mieli okazję podyskutować m.in. o zasilaniu układów pneumatyki, optymalizacji kosztów wytwarzania i zużycia spręźonego powietrza czy dostosowania układów pneumatycznych w aspekcie koncepcji Industry 4.0. Poza tym, jak zwykle w programie spotkania były również mini targi i zwiedzanie laboratoriów szkoleniowych.

Kolejne warsztaty w ramach 7 edycji EMT Tour odbędą się w Technoparku 21 pażdziernika, 18 listopada i 16 grudnia 2016. Szczegóły na stronie http://emt-systems.pl/praktyczne-aspekty-diagnostyki-ukladow-pneumatycznych.html